Biz kimiz?

Petiatri Veteriner Kliniği Bakırköy ilçesi ve çevresinde Uzman Veteriner Hekim ihtiyacı göz önünde bulundurularak hizmete girmiştir.

Tam donanımla hizmet vermekte olan kliniğimizde Kedi, Köpek, Muhabbet Kuşu , Papağan , Guinea Pig , Kaplumbağa , Tavşan , Maymun ve diğer egzotik can’lara hizmet verilmektedir.

Yaklaşık 5 yıldır, başhekimimiz Uzm. Dr. Zafer DOĞAN önderliğinde, bilimin ışığında, sevgi ve özen ile can dostlarımızın yanındayız.

Petiatri ismi nasıl ortaya çıktı!

Öncelikle ismin ortaya çıkış aşamasında desteğini esirgemeyen değerli dostum, doğa ve hayvan aşığı Gülen Tezer'e sonsuz teşekkürler.

Mesleğimize duyduğumuz saygı ve sevgiden kaynaklansa gerek, isim bizim açımızdan çok önemliydi. Nasıl sahiplendiğiniz bir Can’a isim koyarken günlerce düşünüyorsanız, ya da insan yavrusuna isim koyarken nasıl araştırıyorsa bizim için de o derece önemliydi isim belirlemek.

İsim arayışımız sırasında Gülen'ciğim vesilesiyle görüştüğümüz Psikolog Oktay Türkmen bey, insanlar Can dostlarını çocukları gibi görüyorlar, pediatri: çocuk hekimiyse benzeri bir kelime olabilir dedi.

Yaptığımız araştırmalarda

Pediatri teriminin Yunanca iki sözcükten paidi (erkek çocuk) ve iatros (doktor) türediğini tespit ettik. Güncel kullanımını ise Fransızca pédiatrie sözcüğünden almıştı.

Pediatri: çocuk hekimi, (Yunanca ve Fransızca)
Geriatri: yaşlı hekimi (Fransızca kökenli)
Petiatri: evcil hayvan hekimi (Türkiye’de bulundu)

Pet: evcil hayvan 
iatri: hekimi 

Birleşimi: Petiatri yani evcil hayvan hekimi 

İsmin bulunması ve türetilmesi aşamasındaki desteklerinden ötürü Gülen hanıma ve Oktay beye sonsuz teşekkürler. Sayenizde bilim yeni bir kelime kazandı.

Not: yapılan araştırmalarda bu kelimenin dünyanın hiç bir kıtasında, hiçbir dilde kullanılmağı tespit edilmiş olup Türk patent Enstitüsü tarafından patenti alınmıştır.

İsmin oluşmasında ortaya atılan fikir önemliydi, onlar bizim can dostlarımız, yani aslında çocuklarımız. Petiatri veteriner kliniği olarak evlatlarımıza Uzman ekibimizle yıllardır hizmet vermekten büyük mutluluk duyuyoruz

 

Konum olarak: Yeşilyurt ve Yeşilköy mahallelerinin birleştiği bölgede, Acıbadem International Hastanesi ve Çınar Otelin kesiştiği noktada yer almaktadır. Yeşilköy İstanbul Caddesi üzerinde yeralan kliniğimiz Yeşilyurt Polat Rönesans Otele 1 dk., Yeşilyurt Spor Kulübüne ise  3 dk uzaklıktadır. Ayrıca Ataköy ‘e* 2,7 km, Florya ’ya* 3,3 km ve Bakırköy ‘e* 3,8 km mesafede bulunmaktadır.

Yeşilyurt , Yeşilköy , Ataköy ve Florya 'da Cerrahi Uzm. Dr. bulunan tek Veteriner Kliniği olarak hizmet vermekteyiz. Acil ve diğer tüm klinik işlemlerde Can dostlarınızı güvenle emanet edebilirsiniz. Ayrıntılı yol tarifi ve konum bilgisi için aşağıda yer alan telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

*Ataköy : A plus AVM, Florya : Aqua Florya  ve Bakırköy : Bakırköy Galeria AVM mesafeleri göz önünde bulundurularak hesaplanmıştır.